-Влітку значно збільшується вірогідність виникнення серед дорослих і дітей гострих кишкових інфекцій.
Яскравим представником таких захворювань є шигельоз (дизентерія).
- Шигельоз – міжнародна назва хвороби, яку в Україні ще часто називають дизентерією. За даними ВООЗ, у світі щороку реєструють близько 2 млрд. хворих на гострі кишкові інфекції. У структурі цих недуг частка шигельозу, за деякими даними, становить не менше 70-90%.
- Шигельоз (дизентерія) – гостре інфекційне захворювання, що характеризується диспепсичними розладами (проносом, блювотою, зневодненням), переважними ознаками ураження товстої кишки і загальної інтоксикації організму.
Дизентерія отримала свою назву завдяки Гіппократу – ця хвороба відома людям з глибокої давнини. У середні століття епідемії дизентерії слідували одна за одною. А її збудника вперше виділив лікар Федір Леш тільки в 1875 році. Він описав дизентерійну амебу – найпростіше, яке викликає амебіаз, або амебну дизентерію.
Найбільшу сприйнятливість до шигельозу мають діти віком від 6 місяців до 5 років. Захворюваність серед дітей у 4,3 раза вища, ніж у дорослих.
Збудник, як правило, передається від людини, що хворіє на шигельоз, а також через воду, харчові продукти, контактно-побутовим шляхом.
Інкубаційний період шигельозу триває 2-3 доби, інколи зменшується до 2 годин або продовжується до 3-10 днів.
Тяжкість перебігу залежить від рівня гарячки, інтоксикації, інтенсивності діареї. Гострі явища на тлі лікування стихають за 2-3 доби, у разі середньої тяжкості перебігу — на 4-5 добу. Клінічне одужання настає до кінця 2-го тижня.
Симптоми дизентерії проявляються у вигляді діареї та загальної інтоксикації організму. Також спостерігаються – нудота, головний біль, зневоднення організму, підвищена температура, млявість, болі у печінці, шлунку.
Дизентерія дуже заразна, тому хворий обов'язково проходить лікування в інфекційному відділенні лікарні. При виникненні симптомів захворювання слід викликати швидку допомогу.
Вчасно звертайтесь за медичною допомогою та бережіть себе!