Звіт по проведеному Моніторингу Стратегії розвитку
опубліковано 22 серпня 2019 року о 12:19

РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо 

РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ

16-17.05. 2019

 

Васильківська об’єднана територіальна громада

Дніпропетровська область, Васильківський район, смт. Васильківка

 

 

підготували:  Анджей Собчик, Ігор Каспрук,Світлана Сельдіна.

 

на замовлення Фонду Розвитку Місцевої Демократії

у рамках проекту "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)",

фінансованого USAID. 

 

Цей документ став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Фонду Розвитку Місцевої Демократії і не обов'язково відображає точку зору USAID чи уряду Сполучених Штатів.

 

This document is made possible by the generous support of the American people through the United States Agency for International Development (USAID). The contents are the responsibility of Foundation in Support of Local Democracy and do not necessarily reflect the views of USAID or the United States Government.


 ОПИС ПЕРЕБІГУ МОНІТОРИНГОВОГО ВІЗИТУ:


Моніторинговий візит був проведений в днях 16-17.05 2019 r. консультантами програми ДОБРЕ Анджеєм Собчиком, Ігором Каспруком,Світланою Сельдіною.

У візит входили зустрічі між іншим з Головою громади, членами Робочої групи, мешканцями.

Ціллю зустрічей було проведення поглибленого інтерв’ю і розмов з керівництвом громади, а також в колі учасників, які працюють над виконанням стратегії, а також бенефіціарами стратегії. Інтерв'ю та бесіди проводились з метою збирання даних, спостережень і коментарів, що стосуються виявлення наявних проблем чи висновків щодо:

• впровадження стратегії, у тому числі запланованих завдань,

• системи управління та моніторингу,

• можливих змін у методиці та способах реалізації операційних програм,

• нових потреб, що виникають з практики реалізованих стратегічних завдань,

• суспільного сприйняття стратегії та її значення для розвитку громади.


Перед здійсненням візитів було проведено домовленості по телефоні та електронній пошті щодо принципів проведення моніторингу, набору даних та інформації, необхідних для здійснення моніторингу, та пояснень цілей проведення моніторингових заходів.

Зустрічі проводились в адміністративному будинку Васильківської об’єднаної територіальної громади, а також у деяких селах громади, зокрема, консультанти мали нагоду взяти участь у церемонії відкриття пам’ятника у селі Дебальцеве (велика місцева подія за участю дітей, молоді, ветеранів та місцевих активістів), а потім зустрітися та поспілкуватися зі старостою та місцевою громадою і керівниками

ВКАЗІВКИ ДЛЯ КЕРІВНИЦТВА ГРОМАДИ:

a) Громада була першою громадою у Дніпропетровській області, яка розпочала процес об'єднання, тому її влада добре знайома з цим процесом, його позитивними та негативними сторонами. Потрібно продовжувати поточну політику розвитку на основі тісної співпраці з місцевими підприємцями та постійних контактів з районною та обласною адміністраціями.

b) Особливу увагу влада повинна приділити використанню інструментів партисипативного планування та управління, а також посиленню інформування мешканців про діяльність адміністрації ОТГ у процесі реалізації Стратегії та запланованих проектів, завдань і заходів. Використовуючи для проведення дослідження отримані в рамках програми DOBRE планшети, доцільно, в якості інструменту управління, на постійній основі проводити: Дослідження якості публічних послуг та спрямоване дослідження сприйняття цілей розвитку та їх реалізації з боку мешканців (ототожнення з ними та реалізація нагальних потреб розвитку), зокрема, враховуючи, що в рамках програми DOBRE громаду забезпечено інструментами для проведення опитувань .

c) Дедалі необхіднішим стає підвищення кваліфікацій працівників адміністрації, насамперед, у плані покращення якості публічних послуг, написання та залучення коштів для «м'яких» проектів, проведення інформаційної політики громади (а не популяризації), орієнтованої на різні групи отримувачів послуг та можливостей громади, що сприяють її розвитку і збігаються з принципами стратегії. Слід приділити більше уваги підвищенню рівня знань та компетентності працівників органів місцевого самоврядування в галузі механізмів фінансування проектів, механізмів співпраці з мешканцями (соціальна участь), внутрішньої та зовнішньої комунікації адміністрації.

Підсумкові рекомендації експертної групи

         Принципи реалізації стратегії не потребують змін та вдосконалення на рівні: бачення, стратегічних та операційних цілей, вони залишаються актуальними та потребують подальших дій і реалізації запланованих заходів та проектів. З огляду на те, що національні та обласні стратегічні документи оновлюватимуться до кінця 2020 року, громада повинна також переглянути та актуалізувати власну стратегію з урахуванням оновлених документів вищого рівня.

         Після включення до структур ОТГ трьох додаткових громад, обґрунтованим видається поглиблення соціально-економічного аналізу і проведення дослідження якості життя серед мешканців об’єднаних громад. Незважаючи на заяву голови та групи з питань реалізації стратегії про поінформованість щодо проблем та потенціалів цих громад, варто збирати об’єктивну інформацію та звіряти її з мешканцями.

         У процесі планування та стратегічного управління слід звернути увагу на: однакове ставлення до всієї території нової громади – уникнення маргіналізації територій за межами її центру, залучення мешканців до процесу реалізації стратегії, планування заходів, спрямованих на активізацію та інтеграцію мешканців; розвіювання побоювань мешканців щодо децентралізації через: популяризацію прикладів успішних об’єднаних громад в Україні, пропагування успішних прикладів соціально-економічної діяльності (з України, Польщі та інших країн).

         Важливим для членів Робочої групи є представлення тематичних досліджень та набуття знань і досвіду на засадах практичного навчання відповідно до прийнятих у стратегії напрямків розвитку. Практично кожна з галузей управління в громаді вимагає поглиблення та розробки рішень, спрямованих на покращення якості життя мешканців. Під час моніторингових розмов піднімалися питання пов’язані з: управлінням та економічною оптимізацією у сферах освіти та культури, управлінням комунальним господарством (водопостачання, каналізація, система утилізації відходів), управлінням громадським простором, планом просторового розвитку, економічною активізацією та підтримкою підприємництва, суспільною активізацією та співпрацею місцевої влади з мешканцями, системою обслуговування мешканців, популяризацією та маркетингом громади.


WAsylkiwka Rekomendacje dla gromady_format_OST_UA.pdf



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux