Обґрунтування
опубліковано 01 листопада 2021 року о 21:19

Обґрунтування

технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(відповідно до пункту 41 постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))


         На порталі Prozzoro 26.10.2021 року було розміщено оголошення про проведення переговорної процедури (скороченої) за кодом класифікатора  ДК 021:2015:09320000-8 - Пара, гаряча вода та пов'язана продукція (Оплата теплопостачання), ідентифікатор закупівлі UA-2021-10-26-012278-b.

         З метою організації відповідних умов праці та забезпечення невідкладних потреб виконавчого комітету Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області на період листопад-грудень 2021 року, існує потреба у закупівлі послуги з постачання теплової енергії. Для забезпечення існуючої потреби виконавчим комітетом Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області організовано та проведено переговори, а також на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, розміщено повідомлення про намір укласти договір з Дочірним Підприємством «Західтеплоенерго» комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» Дніпропетровської обласної ради щодо постачання теплової енергії.

         Відповідно до ст.1Закону України «Про природні монополії» природна монополія – стан товарного ринку, при якому задоволення попиту на цьому ринку є більш ефективним за умови відсутності конкуренції, внаслідок технологічних особливостей виробництва ( у зв’язку з істотним зменшенням витрат виробництва на одиницю товару в міру збільшення обсягів виробництва), а товари (послуги), що виробляються суб’єктами природних монополій, не можуть бути замінені у споживанні іншими товарами (послугами), у зв’язку з чим, попит на цьому товарному ринку менше залежить від зміни цін на ці товари (послуги), ніж попит на інші товари (послуги).

         Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції» суб’єкта господарювання займає монопольне (домінуюче) становище на ринку товару, якщо: на цьому ринку у нього немає жодного конкурента; не зазнає значної конкуренції внаслідок обмеженості можливостей доступу інших суб’єктів господарювання щодо закупівлі сировини, матеріалів та збуту товарів, наявності бар’єрів для доступу на ринок інших суб’єктів господарювання, наявності пільг чи інших обставин.

         Розпорядженням Антимонопольного Комітету України від 28.11.2012р. № 874р. «Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку суб'єктів природних монополій» визначено порядок складання та ведення Антимонопольним комітетом України зведеного переліку суб'єктів природних монополій з метою виконання положень Закону України «Про природні монополії». До Зведеного переліку включаються суб'єкти господарювання (юридичні особи), які виробляють (реалізують) товари на ринках, що перебувають у стані природної монополії та включені до реєстрів суб’єктів природних монополій у відповідних сферах органами, що здійснюють державне регулювання у сфері природних монополій. Дочірне підприємство «Західтеплоенерго» комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» Дніпровської обласної ради» входить до числа підприємств, які зазначені у зведеному переліку суб’єктів природних монополій, що розміщений на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України, та в Реєстрі суб’єктів природних монополій у сферах теплопостачання та централізованого водопостачання та водовідведення. Даний перелік формується національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, що опублікований на офіційному веб-сайті НКРЕКП. Дочірне підприємство «Західтеплоенерго» комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» Дніпровської обласної ради» є суб’єктом господарювання, що здійснює господарську діяльність на ринку транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами у Дніпропетровській області та відповідно до ст.12 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» займає монопольне(домінуюче) становище на вказаному ринку у територіальних межах с-ща Васильківка Дніпропетровської області. Відповідно до наведеного закупівлю даного/ї товару (послуги) може бути запропоновано лише певному постачальнику, що у свою чергу означає відсутність конкуренції на відповідному ринку. На підставі викладеного, оскільки послуги з теплопостачання може бути запропоновано лише Дочірним підприємством «Західтеплоенерго» комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» Дніпровської обласної ради». Замовник для здійснення закупівлі послуг з теплопостачання, відповідно до положень статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» повинен застосувати переговорну процедуру закупівлі на підставі абзацу 4 п.2 ч.2 ст.40 Закону, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків, а саме відсутність конкуренції з технічних причин

         Закупівля теплової енергії буде здійснюватися згідно тарифів, встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16.12.2020 року № 2499, складовою частиною яких, у тому числі, є транспортування теплової енергії. Тариф на момент переговорів  складає  5598.53 грн/Гкал (з ПДВ), згідно рішення Дніпропетровської обласної ради від 06.08.2021 року № 95-7/VIII. Загальний обсяг закупівлі теплової енергії на період листопад – грудень 2021 року складає – 90,00 Гкал. Відповідно очікувана вартість закупівлі складає – 503868,00 грн. з ПДВ.

         Інформація про технічні та якісні характеристики предмету закупівлі визначені відповідно до Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005р. № 2633-IV, Законом України „Про житлово-комунальні послуги” від 24.06.2004р. № 1875-IV та „Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630, „Нормами та вказівками по нормуванню витрат палива і теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також господарсько-побутові потреби в України” КТМ 204, України 244-94.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux